Kadın Hastalıkları (Jinekoloji)
Kadın Hastalıkları (Jinekoloji)

Central Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Ekibi olarak kadınların en özel yolculuğu olan gebelik sürecinden doğuma, kadın hastalıkları ameliyatlarından menopoza kadar tüm adımlarında yanlarındayız.

Kadın Sağlığı ve Hastalıkları
Kadına Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği, hastalıkların tanı ve tedavisinde modern tıp teknolojilerini kullanılarak, uzman ve deneyimli bir ekip tarafından hizmet vermektedir. Ekip, multidisipliner bir anlayışla özellikli tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği, gebelik takipleri ve gebe eğitim programları, kadın genital sistem taramaları, riskli gebelik takipleri, kısırlık araştırma programları, menopoz izlem programları ile hizmet vermektedir.

Gebelik ve Doğum, Anne & Bebek Sağlığı Merkezi
Gebelik ve doğum süreci, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hekimleri tarafından hafta hafta değerlendirilmekte, bebek gelişimine yönelik her aşamada aile bilgilendirilmektedir. Ekip, Gebelik takiplerini son teknoloji 4D Ultrasonografik görüntüleme ile yapmakta, normal doğumu bilimsel veriler doğrultusunda desteklemektedir. Kadın Hastalıkları & Doğum Hekimleri, ekipte yer alan ebe ve hemşireler 7/24 çalışma sistemine göre hizmet vermektedir.

Gebelik:
Kadın doğum doktorlarımızın bunlarla sınırlı olmamakla birlikte tecrübelerinin bulunduğu alanlardan bazıları;
-Erken doğum veya membran rüptürü
-Gestasyonel diyabet
-Gestasyonel hipertansiyon, preeklampsi (gebelik zehirlenmesi)
-Fetal malprezentasyon
-Intrauterin gelişme geriliği (gebelik sırasında bebeğin gelişme problemi)
-Oligohidramniyoz, polihidramniyoz (az veya fazla amniyotik sıvı)
-İleri annelik yaşı (35 yaş ve üstü)
-Grand Multipar (beşten fazla gebelik)

Jinekolojik Onkoloji (Jinekolojik Kanserler)
Kadın üreme organları yumurtalıklar, rahim, döllenmiş olan yumurtayı taşımaya yarayan tüpler, vajen ve vajen girişini sınırlayan vulvadır. Kadın üreme organlarında görülen kanserler, jinekolojik kanserler olarak adlandırılmaktadır. Jinekolojik kanserler içerisinde en sık rastlanılanları, rahim ağzı, rahim ve yumurtalık kanserleridir. Rahim ağzı, rahimin vajene açılan kısmını oluşturur. Rahim ağzının hücresel dokusu rahiminkinden farklıdır. Bu nedenle gelişen kanserler, rahim kanserlerinden farklı bir gelişim ve yayılma özelliğine sahiptirler.

Ürojinekoloji-Genital Organ Sarkmaları
Üriner inkontinans ve üreme organları ile ilgili bozuklukların tanı ve tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Perinatoloji
Perinatoloji uzmanlık alanı, gebelik ve doğum bilimi gebe kadınların ve bebeklerinin sağlığını düzeltmek, fetal anomalilerin erken teşhisi, kromozomal anomalilerin taranması, düşüklerin ve ölü doğumların önlenmesi, erken doğumun önceden anlaşılması, çoğul gebeliklerde oluşabilecek problemlerin teşhisi ve gebeliklerin takibini yönetebilmek için çok önemlidir.

Diger Yazilar:

Yazar:

admin info@hiperalem.net

0 yorum var: “Kadın Hastalıkları (Jinekoloji)”

Yorum Yap:

Haberler Haberler