Kuru ve yıpranmış saçlar için 4 doğal çözüm
Kuru ve yıpranmış saçlar için 4 doğal çözüm

Kız kıza mobil sohbet

Kızlarla chat

SAÇ BAKIMI

1-Birçok ürünün etiketinde nemlendirici yazar. Ama gerçekte bu ürünler saçınızın sadece yumuşak olmasını sağlar. Argan yağı, doğal zeytin yağı, gliserin ya da shea yağı gibi ürünler kullanmaya özen gösterin. Ama içeriğinde mineral yağı ve vazelin olan şampuanlardan uzak durun.

 

2-Isı saça pürüzsüz şekil vermek için başvurulan yöntemdir. Ama tabiî ki fön makinesi, saç maşası, saç düzleştiricilerinin saça verdiği zararlara karşı saçı korumak gerekir. Saçınız nemliyken ısıya karşı saçınızı koruyan saç bakım ürünleri kullanın. Eğer saçınız ince telliyse saçınızı şekillendirmek için kullandığınız makinelerin ısısını düşürün. Biraz daha kalın telli olan saçların ince telli saçlara göre ısıya karşı dayanıklılığı vardır.

3-

3-Saç tipiniz ne olursa olsun dışarıdaki hava durumu saçınızı etkileyecektir. Çok soğuk ve çok sıcak hava saçların kurumasına neden olur. Kuru saçlarınız için özel saç kremi ve şampuan kullanın. Hava koşulları kötüyse saçlarınızı koruyacak şapka türü giysiler kullanın.

4-Saçınızdaki kırıkları kestirmekten korkmayın! Baş parmak genel kuralı: Saçınız özellikle ısı veren şekillendirme işlemlerine maruz kalıyorsa, her 6-8 haftada bir saç uçlarınızdan bir parmak uzunluğunda kestirmelisiniz. Uzmanlar saçı evde makasla kesmenin doğru olmadığını söylüyorlar. Saçın arka tarafının şeklini vermek evde neredeyse imkansız olabilir.

Diger Yazilar:

Yazar:

admin info@hiperalem.net

0 yorum var: “Kuru ve yıpranmış saçlar için 4 doğal çözüm”

Yorum Yap:

Haberler Haberler