ruya tabirleri
ruya tabirleri

sohbet chat

Rüya Tabirleri Sözlüğü Kullanımı

RüyaTabirleri.gen.tr sitemizdeki rüya tabirleri birçok farklı eski Türkçe ansiklopediden toplanmıştır, bundan dolayı bazı tabirlerde imla ve yazım hataları görebilirsiniz aynı zamanda aynı tabirin tekrarını görebilirsiniz. Biz elimizden geldiğince bunları günümüz Türkçe’si ile revize etmeye çalışmaktayız.

Rüya tabirlerinize bakarken yapmanız gerekenler

Rüyanızdaki en belirgin nesneleri sol taraftaki arama formundan arayıp tek tek hepsini okumaktır. Bir karar varmadan önce birbirleri ile ilişkilendirmenizde yarar olacaktır. İnşallah rüyanız hayırlı çıkar diyor son bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Rüyalarınızın hepsi gelecek ile ilgili size ipucu vermeyebilir dolayısıyla yazılan rüya yorumu sizi durumunuzda size bilgi vermiyor olabilir. Ayrıca aramalar sonucunda bulamadığınız tabirleri bize iletişim bölümünden bildirebilirsiniz.

Rüya Tabiri

Rüya ile çok ince gerçekler keşfedilmiş ve sonsuza kadar da keşfedilmeye devam edilecektir. Chicago üniversitesi uyku araştırmalarından Allan Rechtschaffen uykunun hiç bir fonksiyonu olmadığını tespit etmiştir. Adale yorgunluklarının azalmasına rağmen vücudun dinlenmesi için uykuya ihtiyacı olmadığını söylemiştir. Çünkü vücudumuzdaki hücrelerin kendi kendilerini tamir etme yeteneği vardır. Araştırmacıların tespitlerine göre bu esnada faaliyetten uzak olmasına, ya dinlenme veya uyku durumunda bulunmasına da gerek yoktur. Uyku sırasında alınan EEG kayıtları üzerinde yapılan incelemelerde beyinde faaliyetsizlik görülmemiştir. İngiltere Milli Fizik Laboratuarı Kompütür bilimleri bölümünde psikolog araştırmacı Dr. Evans’a göre uykunun tek maksadı rüya görmemiz için, zemin hazırlamasıdır. Stanford Tıp Merkezi Uyku Kliniği doktoru Dr.William Dument’in görüşüne göre ise; rüya görmek son derece önemlidir. Rüyalar fiziki dengenin oluşmasını sağlanmaktadır.

İnsanoğlu hayatının yaklaşık üçte birini uykuda geçirir ki bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir.

Diger Yazilar:

Yazar:

admin info@hiperalem.net

0 yorum var: “ruya tabirleri”

Yorum Yap:

Haberler Haberler